Bij Make werken we met een CO2-laser om te lasersnijden engraveren. Met een krachtige laserstraal snij en graveer je heel precies in allerhande materialen. Voor snijden en graveren met fiberlasers en uv-lasers werken we samen met ons partnernetwerk.  

Hoe lasersnijden en -graveren werkt
In de machine zit een buis met gas. Als je stroom door die buis stuurt, maakt het gas een krachtige lichtstraal. Die straal wordt via spiegels naar een lens geleid, die het licht weer samenperst tot een heel klein, heet punt. Dat punt is zo heet dat je er materiaal mee kunt snijden. Bij graveren gaat de laser niet door het materiaal heen. Hij brandt alleen iets van de oppervlakte weg. 

Software
Om de laser aan te sturen, gebruiken we Lightburn. Je werkt hierin met vector-, SVG-, DXF- of JPG-bestanden. Bij Make hebben we een werkstation om je ontwerpen te maken en voorbereiden. 

Materialen
De CO2-laser kan allerhande materialen snijden en graveren. Denk aan glas, schuim, kunststoffen, hout, keramiek en acryl. We hebben geen materiaal op voorraad. Dus neem zelf mee wat je wilt gebruiken. Check van tevoren wel even met ons of jouw materiaal geschikt is.